خبر فوری
This content is not available in your region

ضایعات انسانی و اقتصادی دو زلزله در منطقه حاصلخیز ایتالیا

نظرها
ضایعات انسانی و اقتصادی دو زلزله در منطقه حاصلخیز ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

وقوع دو زلزله پیاپی در شمال ایتالیا طی دو هفته گذشته و پس لرزه های مداوم آن، ما به ازای انسانی و اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته است.

تنها در اولین اقدام، دولت ایتالیا برای جبران زیان های اقتصادی مالیات بنزین و گازوئیل را افزایش داده است.

زلزله در منطقه حاصلخیز و صنعتی امیلیا روماینا، یکی از مراکز عمده تولید فرآورده های غذایی و یکی از قطب های صنعتی این کشور، صاحبان سرمایه و کارخانه ها را نگران شرایط اقتصادی شکننده ایتالیا کرده است.

یکی از صاحبان کارخانه در منطقه میگوید:“دیشب با خودم فکرکردم، خوب حالا چی؟ این اولین بار نیست که مجبور شدم همه چیز را صفر شروع کنم. فکر نمی کردم به اینجا برسیم. مطمئن بودم به حدی از ثبات رسیدیم. ولی این حد ثبات حالا از بین رفته. باید به کودکانمان نگاه کنیم و نیرو بگیریم و دوباره از اول شروع کنیم.”

بیشتر 17 کشته زلزله پنج وهشت دهم ریشتری روز سه شنبه کارگرانی بودند که زیر آوار ساختمان کارخانه ها و محل کارشان ماندند. زلزله بیش از 350 مجروح بر جای گذاشت و اکنون 14 هزار نفر در چادرها و اردوگاه های زلزله زدگان پناه گرفته اند.

سازمان های دولتی ایتالیا میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی را 200 میلیون و به بخش صنعتی 500 میلیون یورو برآورد کرده اند.

ساکنان یکی از حاصلخیز ترین مناطق ایتالیا اکنون درهراس ریزش ساختمانها و پس لرزه و از طرفی نگران از دست دادن کار و شغل شان در وضعیت بحران اقتصادی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.