خبر فوری

افزایش نگرانی از کاهش درآمد گردشگری در یونان

افزایش نگرانی از کاهش درآمد گردشگری در یونان
اندازه متن Aa Aa

مشکلات اقتصادی یونانیان کم بود، مشکلی دیگر هم به آنها اضافه شد؛ آمار‌ها از سقوط ۱۵ درصدی درآمد سالانه گردشگری در این کشور حکایت دارد.

بحران اقتصادی و طرح ریاضتی از یک سوی و ترس ورشکستگی کشور و خروج از حوزه پولی یورو از سویی دیگر، بسیاری از گردشگران را واداشته تا تعطیلات تابستانی امسالشان را در جایی دیگر بگذرانند.

یک رستوراندار مشکل را اینگونه توضیح می‌دهد که: «با توجه به وضعیت بی‌ثبات یونان، گردشگران نیز بلاتکلیف و نامطمئن هستند؛ آنها مشخصا خطر رفتن به کشوری را که هر لحظه ممکن است دچار ورشکستگی شود نمی‌پذیرند و این تاثیر مستقیمی بر صنعت گردشگری گذاشته است.»

سال گذشته، درآمد صنعت گردشگری یونان بیش از ۱۰ میلیارد یورو برآورد شده بود. سال گذشته، ساحل‌های زیبا یونان مملو از ۱۶ میلیون گردشگر اروپایی بودند که این کشور را به مصر و تونس انقلاب زده ترجیح داده بودند، امسال اما نگرانی و دلهره از آینده‌ای نامعلوم در فضای موج می‌زند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.