خبر فوری
This content is not available in your region

اثر پس لرزه های زلزله بر صنعت گردشگری ایتالیا

نظرها
اثر پس لرزه های زلزله بر صنعت گردشگری ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

زلزله های متوالی در ایتالیا هرچند خسارتهای جانی چندانی به جا نگذاشت، صنعت گردشگری این کشور تاریخی را با دشواریهای جدی روبرو کرده است.

بسیاری از مردم جهان که شمال ایتالیا را به عنوان مقصد تعطیلات تابستانی خود انتخاب کرده بودند، در پی زلزله های دو هفته اخیر در نزدیکی سواحل ایتالیا برنامه سفر خود را لغو کرده اند.

این خبر برای کشوری که با بحران مالی روبرو است و اقتصادش به میزان زیادی به صنعت گردشگری وابسته است خبر بدی است.

رئیس اتحادیه هتلداران ریمینی در گفتگو با یورونیوز درباره تاثیر زلزله های اخیر بر صنعت گردشگری ایتالیا صحبت کرد.

زلزله اخیر در عمق 25 کیلومتری سطح زمین رخ داد. از آنجا که این زلزله در عمق دریا اتفاق افتاد تلفات و خسارتهایی به جا نگذاشت. اما این نگرانی را برای کسانی ایجاد کرده است که برای تعطیلات تابستانی به کجا بروند.

ساختمانهای جدید ضدزلزله هستند. هرچند من دقیقا مشخصات فنی آنها را نمی دانم. اما در هرحال این ساختمانها ایمن هستند چون چندان ساختمانهای بلندی نیستند.

هنوز هیچ برنامه ای لغو نشده است که این نشانه خوبی است. اما قطعا شاهد کاهش سفرهای تفریحی خواهیم بود که در تمام فصل ادامه خواهد داشت.

این وضعیت شرایط بد اقتصادی را بدتر هم می کند. ما نگران این هستیم که رسانه ها مردم را نگران کنند. اقتصاد ما بیش از هر زمان دیگری به صنعت گردشگری وابسته است. به همین دلیل ما نگران هستیم.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.