خبر فوری
This content is not available in your region

آنگلا مرکل از اروپایی با "دو سرعت" متفاوت حمایت کرد

آنگلا مرکل از اروپایی با "دو سرعت" متفاوت حمایت کرد
اندازه متن Aa Aa

اروپا برای حل بحران مالی، نیاز به اتحاد و همگرایی سیاسی بیشتری دارد.

آنگلا مرکل صداعظم آلمان، یکی از مهمترین کشوهای اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر لزوم نزدیکی سیاسی بین کشورهای اروپایی، گفت در صورت مخالفت برخی کشوها، وجود دو سرعت متفاوت بین کشوهای اروپایی را می پذیرد.

او که در “فوروم شهروندان” در برلین شرکت کرده بود در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت:“کشورهایی که عضو یک اتحاد مالی مشترک هستند، قاعدتا باید ارتباط نزدیکتری داشته باشند، ضمن اینکه باید در را به روی تازه واردان احتمالی نیز باز گذاشت، اما عدم همراهی یکی یا دیگری نباید مانع از اقدامات و یا تصمیمات ما باشد.”

مشکلات مالی بانکهای اسپانیا و لزوم سرمایه گذاری مجدد برای نجات آنها، موضوع گفتگوی روز چهارشنبه آنگلا مرکل و مقامات اتحادیه اروپا بود. دیداری که نتیجه آن آمادگی و پیشنهاد کمک مالی به اسپانیا بود.

در حالیکه موضع رسمی نخست وزیر اسپانیا، دست کم تا کنون، عدم نیاز به این کمک های خارجی و تاکید بر توانایی اسپانیا در حل مشکلات مالی و بحران اقتصادی خودش است. کما اینکه اخیرا دولت 19 میلیارد یورو به بانک بحران زده بانکیا کمک کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.