خبر فوری
This content is not available in your region

رشد اقتصادی آفریقا افزایش یافته است

نظرها
رشد اقتصادی آفریقا افزایش یافته است
اندازه متن Aa Aa

بر خلاف بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا، آفریقا در دهه گذشته از رشد اقتصادی بالایی برخوردار بوده است.

شش کشور آفریقایی در ردیف ده کشوری در جهان قرار گرفته اند که سریعترین رشد اقتصادی را در دهه گذشته داشته اند.

مجمع اقتصادی آفریقا موسوم به “مجمع نیویورک” امسال در گابن برگزار شده تا نشان دهد که قاره سیاه از مکانهای مهم جذب سرمایه گذاری خارجی شده است.

ریشارد آتیاس، پایه گذار ومدیر این مجمع تاکید می کند: “علی رغم مشکلاتی که در برخی کشورها وجود دارد، آفریقا ار رشد اقتصادی بالا و انکار ناپذیری برخوردار بوده است. برای همین این قاره می تواند مکان رشد مناسبی برای شرکتهایی که در آن سوی دریای مدیترانه و یا حتی اقیانوس اطلس هستند، باشد.”

شانتایانان دواراژان، اقتصاد دان ارشد در انستیتوی بانک جهانی هم با اشاره به رشد اقتصادی 5 تا 6 درصدی در آفریقا می گوید: “با این رشد اقتصادی فضای بهتری برای بهبود شرایط اداره سیاسی کشورهای این قاره فراهم شده است. ما شاهد رشد جامعه مدنی و شفافیت بیشتر در اطلاع رسانی بوده ایم.”

پیش بینی می شود جمعیت یک میلیارد نفری کنونی آفریقا در دهه 50 میلادی به دو برابر افزایش یابد که این می تواند به روند رشد اقتصادی این قاره کمک کند.

خبرنگار یورونیوز در لیبرویل هم می گوید: “نسیم خوشبینی اقتصادی در آفریقا می وزد. این نسیم حاصل تلاش و ابتکار رو به رشد نسل جوان است. نسل جوانی که می خواهد بر سرنوشت ملتهایی که این قاره را تشکیل می دهند، سایه افکند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.