خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

راستگرایان فرانسه در تلاش برای جبران شکست دور اول انتخابات

نظرها
راستگرایان فرانسه در تلاش برای جبران شکست دور اول انتخابات
اندازه متن Aa Aa

با اعلام نتایج دور اول انتخابات فرانسه و پیروزی حزب سوسیالیست، احزاب مخالف تنها یک هفته فرصت دارند شکست شان را جبران کنند.

ژان فرانسوا کوپه رهبر حزب همبستگی برای جنبش مردمی به طرفداران جبهه ملی، حزب راست افراطی توصیه کرد رای خود را عاقلانه به صندوق بیندازند تا مانع از واگذار کردن کرسی های بیشتر به چپ گرایان بشوند.

ژان فرانسوا کوپه گفت:“همانطور که می دانید بین ما و جبهه ملی ائتلافی در سطح ملی وجود ندارد. این قطعی است. علیرغم این نامزدان حزب سوسیالیست در حال تشکیل اتئلاف با چپ افراطی آقای ملانشون هستند. آیا چنین ائتلاف هایی را باید محکوم کنییم؟ من چنین فکر نمی کنم.”

اما مارین لوپن رهبر جبهه ملی و جریان راست افراطی فرانسه در مورد ائتلاف احتمالی با گرایش میانه راست نظری ابراز نکرده است. این حزب در انتخابات سال 2007 تنها 4 در صد آرا را کسب کرد و در دور اول انتخابات این میزان به حدود 13 در صد افزایش یافته است.

مارین لوپن در جمع طرفداران خود گفت:“امشب اتحاد طرفداران مارین به بهترین نحو ممکن مقاومت کرد، مقاومت علیه روش غیر دمکراتیکی که در 25 سال اخیر میلیون‌ها رای دهنده را از انتخاب نماینده شان در پارلمان محروم کرده بود. امشب بر جایگاه خود به عنوان سومین نیروی سیاسی قدرتمند فرانسه تاکید می کنیم.”