خبر فوری
This content is not available in your region

تیم مذاکره گر آمریکا پاکستان را ترک کرد

نظرها
تیم مذاکره گر آمریکا پاکستان را ترک کرد
اندازه متن Aa Aa

تجهیزات و تدارکات ارسالی به نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، و آمریکا در مرز افغانستان متوقف شده است و پاکستان اجاره عبور به محموله ها از خاکش را نمی دهد.

در همین رابطه و با بی نتیجه ماندن مذاکرات برای بازگشایی مرز برای عبور محموله های تدارکاتی، آمریکا گروه مذاکره گرش را از پاکستان فرا خواند.

جورج لیتل، سخنگوی وزارت دفاع ایالالت متحده آمریکا، پنتاگون، با اعلام این خبر گفت دیگر اعضای این گروه نیز به زودی پاکستان را ترک خواهند کرد.

پس از حمله هوایی ماه نوامبر ناتو که در مناطق مرزی پاکستان با افغانستان باعث کشته شدن 24 سرباز پاکستانی شد، اسلام آباد مسیر انتقال تدارکات ناتو و آمریکا به افغانستان را بست و روابط دو کشور به تیرگی گرائید. ترور اسامه بن لادن در «ابیت آباد» پاکستان توسط نیروهای ویژۀ آمریکایی بدون در جریان قرار دادن اسلام آباد هم، به تیرگی روابط اسلام آباد و واشنگتن دامن زد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.