خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز رای گیری برای دور دوم انتخابات پارلمانی در فرانسه

آغاز رای گیری برای دور دوم انتخابات پارلمانی در فرانسه
اندازه متن Aa Aa

مردم فرانسه روز یکشنبه برای شرکت در دور دوم انتخابات پارلمانی این کشور به پای صندوق‌های اخذ رأی می‌روند.

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه در حالی آغاز شده است که روز شنبه ساکنان کشورهایی که جزیی از خاک فرانسه به شمار می‌روند، آراء خود را به صندوق‌های رای ریخته بودند.

نظر سنجی‌ها حاکی از آنست که حزب سوسیالیست به رهبری فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه از بیشترین شانس برای کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان برخوردار خواهد بود.

این در حالیست که حزب راستگرای جبهه ملی نیز که در دور نخست توانست بیش از سیزده درصد آرا را از آن خود کند، می‌تواند در نتیجه نهایی انتخابات روز یکشنبه نقش مهمی ایفا کند. نمایندگان حزب راست افراطی فرانسه موسوم به جبهه ملی که از سال ۱۹۸۰ میلادی تاکنون در پارلمان فرانسه نماینده‌ای نداشته‌اند، امیدوارند چند کرسی از پارلمان آتی را به خود اختصاص دهند.

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه در حالی برگزار می‌شود که بدگمانی بسیاری از فرانسوی‌ها به سیاستمداران در اوج بحران اقتصادی موجب شده تا شمار قابل توجهی از آنها به پای صندوق‌های رای نروند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.