خبر فوری
This content is not available in your region

فضای «غیر مثبت» در مذاکرات اتمی ایران

نظرها
فضای «غیر مثبت» در مذاکرات اتمی ایران
اندازه متن Aa Aa

ایران و گروه پنج بعلاوه یک در حالی مذاکرات خود بر سر برنامه اتمی این کشور را در مسکو از صبح روز دوشنبه آغاز کرده‌اند، که فضای مذاکرات آن طور که برخی دیپلماتهای دو طرف گفته‌اند، چندان مثبت نبوده است.
 
مایکل من، سخنگوی کا‌ترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس مطبوعاتی خود بار دیگر از ایران خواست که طرح ارائه شده توسط گروه پنج بعلاوه یک در مذاکرات یک ماه پیش بغداد را بپذیرد.
 
تعلیق غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصدی یکی از موارد این طرح بوده است.
 
ایران روز دوشنبه بار دیگر از زبان محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور این کشور اعلام کرد که حاضر است در مقابل دریافت سوخت هسته‌ای لازم برای تامین نیروگاههای خود، غنی سازی اورانیوم در سطح ۲۰ درصد را متوقف کند.
 
خبرنگار یورونیوز در مسکو با اشاره به تعیین کننده بودن این مذاکرات می‌گوید: «اگر این جلسه شکست بخورد، آمریکا ممکن است از ادامه مذاکره بر سر برنامه هسته‌ای ایران صرف نظر کند. در این صورت تحریمات سخت‌تر و احتمالا حمله نظامی ممکن است، اجتناب ناپذیر شود.»
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.