خبر فوری
This content is not available in your region

اشتون: "راه بسیار بسیار طولانی در مذاکره با ایران"

نظرها
اشتون: "راه بسیار بسیار طولانی در مذاکره با ایران"
اندازه متن Aa Aa

دو روز مذاکرات فشرده هسته ای میان ایران و شش قدرت جهانی موسوم به پنج بعلاوه یک (شامل پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، بریتانیا، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین، بعلاوه آلمان) در حالی در مسکو پایان یافت که برآیند اظهار نظرهای دو طرف مذاکره نشان می دهد حصول توافقی در این زمینه در آینده ای نزدیک بسیار بعید به نظر می رسد.

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به این که هنوز راه بسیار بسیار طولانی برای پیشبرد مذاکرات با ایران در پیش است گفت: “من با دکتر جلیلی به توافق رسیدیم که مذاکره نباید صرفا برای مذاکره باشد. نکته اینجاست که آنها برای اولین بار شروع به صحبت در مورد عمق مسئله کردند.”

سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران هم ضمن تاکید بر ادامه غنی سازی و این که مذاکرات بر پنج محور فنی، حقوقی و سیاسی استوار بوده، رفتار برخی کشورهای غربی را غیر قانونی خواند.

او تاکید کرد: “همچنان که با استفاده از فرصت و به شکل دقیق و مستند و مستدل و با استفاده از اسناد حقوقی ثابت کردیم که بسیاری از رفتارهای خلافی که علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران اعمال می شود، غیرقانونی است.”

قرار است دور بعدی مذاکرات ایران و شش قدرت جهانی صرفا در سطح کارشناسان فنی در روز سیزدهم تیرماه در استانبول برگزار شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.