خبر فوری
This content is not available in your region

طرح ثبت اختراعات در کنفرانس سران اتحادیه اروپا

نظرها
طرح ثبت اختراعات در کنفرانس سران اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

یکی از مسائل مطرح در اتحادیه اروپا، حق ثبت اختراع است که سالهاست موضوع مذاکره میان اعضا بوده است. امید می رود که در کنفرانس سران هفته جاری، توافق شود که یک حق اختراع در سراسر اتحادیه برسمیت شناخته شود.

میشل بارنیه، یکی از کمیسران اتحادیه اروپا در دیدار از انستیتو تحقیقاتی پاستور در پاریس از بیست و پنج کشور از بیست و هفت عضو اتحادیه که در این طرح شرکت دارند خواست که به آن سرانجام بخشند.

“این طرح بهای ثبت اختراعات در اروپا را ده تا بیست مرتبه کاهش داده و از آن حفاظت بیشتری می کند. زمان آن رسیده است که سران اتحادیه مسائل موجود را برای همیشه از میان برداشته و حق ثبت و استفاده از اختراعات و قوانین مربوط به آن را در سراسر اتحادیه یکسان کنند”.

این طرح با صرفه جویی در هزینه ها می تواند مولد فرصتهای شغلی باشد که خود مولود اختراعات جدید خواهد بود.

یک محقق انستیتو پاستور می گوید: “در مورد یک شرکت می توان گفت که این بودجه صرف مشاغلی می شود که خود مشوق اختراعات جدید خواهد شد که به معنی چرخه ای مثبت است”.

در حال حاضر ثبت هر اختراع در اروپا نزدیک به سی هزار یورو هزینه در بر دارد که مشابه آن در آمریکا تنها دوهزار یورو خرج بر می دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.