خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز نشست رهبران کشورهای حوزه مالی یورو در بروکسل

نظرها
آغاز نشست رهبران کشورهای حوزه مالی یورو در بروکسل
اندازه متن Aa Aa

رهبران کشورهای حوزه مالی یورو روز پنجشنبه برای شرکت در نشستی مشترک راهی بروکسل شدند.
این نشست قرر است، دیداری برای اتخاذ تصمیماتی باشد که می‌تواند آینده اقتصادی این حوزه مالی را رقم بزند.

نشست سران اتحادیه اروپا در حالی آغاز به کار می‌کند که پیش‌تر صدراعظم آلمان نشستی دو ساعته با رئیس جمهوری فرانسه در پاریس داشته است.

نکته اصلی مورد اختلاف میان مقامات دو کشور این است که آلمان مخالف تجمیع بدیهی‌های حوزه یورو است اما رئیس جمهوری فرانسه خواهان یکپارچگی بیشتر همه کشورهای این حوزه مالی است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه همزمان با ورود به این نشست گفت: «من در اینجا هستم چراکه رشد قابل توجهی در قلب تعهدات ما وجود خواهد داشت. امیدوارم تصمیم‌هایی اتخاذ شود که که برای کشورهایی که واقعا نیازمند هستند، سبب رشد شود. من اینجا آمده‌ام برای اینکه بتوانیم راه حل‌هایی بسیار سریع برای حمایت از کشورهایی که با مشکلات مالی بیشتری مواجه هستند، بیابیم حتی اگر آنها نیازبه تلاش‌های قابل توجهی دارند.»

صدراعظم آلمان نیز همزمان با ورود به محل نشست گفت: « در نخستین روز از نشست خود درباره بسته ای برای رشد و اشتغالزایی گفت‌و‌گو خواهیم کرد. ما همچنین بر روی برنامه‌ای جامع به خصوص در مورد سرمایه گذاری در آینده و نیزدر مورد شانس بیشتر برای اشتغالزایی به ویژه در مورد جوانان مذاکره خواهیم کرد.»

در این نشست قرار است، آنگلا مرکل در مورد مشکلات مالی حوزه یوروبا مقامات فرانسه و ایتالیا گفت‌و‌گو کند. نشست بروکسل طی روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئن برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.