خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز کنفرانس مهم سران اتحادیه اروپا در بروکسل

نظرها
آغاز کنفرانس مهم سران اتحادیه اروپا در بروکسل
اندازه متن Aa Aa

نخستین روز کنفرانس رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل پشت سر گذاشته می شود.

قرار است این گردهمایی که گفته می شود یکی از مهمترین اجلاسهای اتحادیه در دو سال گذشته است، بروی راههایی عملی برای حل نهایی بحران مالی جاری تمرکز کند.

الکساندر اشتوب، وزیر کابینه فنلاند در امور اروپا در یک گفتگوی اختصاصی با یورونیوز گفت:

“طبق معمول تمام کنفرانسهای رهبران اتحادیه، آنچه آخرالامر بدست می آید نوعی مصالحه میان کوتاه مدت و بلند مدت است، اما من خوشبینم. فکر می کنم این کنفرانس مهمی است؛ تاریخی نیست، اما از سی کنفرانسی که در چهار سال گذشته داشته ایم، در میان پنج کنفرانس اول است. بنابر این خوشبینم”.

در میان راه حلهایی که اعضاء بروی آن بحث خواهند کرد، ادغام هرچه بیشتر مالی و سیاسی اتحادیه و ایجاد یک اتحادیه بانکداران اروپایی است که با نظارت بر بانکها از بروز یک بحران دیگر جلوگیری کند.

ژان پیسانی فری، مدیر انستیتوی مطالعاتی بروگل در بروکسل می گوید:

“بنظر می رسد اعضاء در مورد ایجاد یک اتحادیه بانکی در اروپا توافق دارند. در مورد اقدامات کوتاه مدت، اما، اختلاف نظر بیشتر است. باید دید به چه مصالحه ای دست خواهند یافت”.

کنفرانس تا بعد از ظهر روز جمعه ادامه خواهد یافت. در این میان بازار معاملات در وحشت اینکه کنفرانس بروی اقدامات موثر بلند و کوتاه مدت به توفق نرسد، افت کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.