خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش تعداد پناهجویان سوریه به کشورهای همسایه

افزایش تعداد پناهجویان سوریه به کشورهای همسایه
اندازه متن Aa Aa

گزارش سازمانهای حقوق بشری حاکی از آنست همزمان با افزایش درگیری‌ها در سوریه طی ماههای گذشته دست کم ۹۴ هزارو ۶۹۶ شهروند سوریه به کشورهای همسایه خود گریخته‌اند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها از ماه مارس گذشته تاکنون تعداد پناهندگان سوری دو برابر شده است.

یکی از پناهجویان در یکی از شهرهای مرزی لبنان می‌گوید: «ما درباره افراد مسلح و نیز انفجار بمب در شهرهای مختلف چیزهایی شنیدیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم هرچه سریعتر از کشور خارج شویم. من برای بچه‌هایم بسیار نگران بودم.»

بر اساس آخرین گزارش ارایه شده در روز ۲۶ ماه ژوئن، تاکنون ۳۳ هزار و ۷۹ شهروند سوری به ترکیه، شش هزار ۱۸۶ نفر به عراق، ۲۷ هزار و ۴۴۱ نفر به اردن و ۲۷ هزار ۹۹۰ نفر نیز به شهرهای مرزی لبنان پناهنده شده‌اند.

لاورا چادروی، سخنگوی سازمان برنامه جهانی غذا متعلق به سازمان ملل متحد می‌گوید: «برنامه جهانی غذا در حال توزیع کوپن‌هایی برای پناهندگان سوری در لبنان است. این اقدام یک سیستم ابتکاری برای کمک به اقتصاد محلی و کاهش بار از دوش جوامع میزبان است.»

در حال حاضر کشورهایی همچون ترکیه به دلیل داشتن مرزهای مشترک با سوریه علاوه بر اینکه محلی امن برای پناهجویان سوری به شمار می‌روند به پایگاهی برای مخالفان دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه نیز تبدیل شده‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.