خبر فوری
This content is not available in your region

توافق رهبران اتحادیه اروپا بر روی مکانیزم جدید کمک مالی به بانکها

نظرها
توافق رهبران اتحادیه اروپا بر روی مکانیزم جدید کمک مالی به بانکها
اندازه متن Aa Aa

رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به توافق رسیدند تا مکانیزمی جدید برای کمک مالی به بانکهای اروپایی در نظر گرفته شود.

بر اساس این توافق و با توجه به مکانیزم جدید، بانک‌های اروپایی در صورت نیاز مجاز به دریافت کمک مالی خواهند بود، بدون اینکه به بدهی دولت‌ها افزوده شود.

هرمان ون رامپوی، رئیس شورای اروپا در پایان نشست روز اول که در طول شب نیز ادامه داشت، در جمع خبرنگاران گفت: « شب گذشته توافق کردیم که صندوق ثبات مالی اروپا در شرایطی خاص به بانک‌ها به طور مستقیم کمک کند. بزرگترین و مهمترین موضوعی که درحال راه اندازی است، یک نهاد نظارتی برای بانک‌ها و رهبران حوزه یورو است که از شورا درخواست کرده‌ایم تا به سرعت بر روی این موضوع کار و تصمیم گیری کند و قرار است تا پایان سال جاری میلادی در این زمینه نتیجه مشخص به ما اعلام شود. این بزرگترین موفقیتی است که که طی شب گذشته به آن دست یافتیم. همچنین نخستین گام برای از بین بردن دور باطل موجود میان بانک‌ها و دولت‌ها است.»

تعیین یک نهاد نظارتی به این معنا است که به جای نظارت سه نهاد مالی قدرتمند و شرایط سخت گیرانه اقتصادی برای دریافت وام، یک نهاد واحد نظارتی پراخت وام‌ها را کنترل کند.

رهبران کشورهای اروپایی اعلام کرده‌اند که این توافقنامه گامی برای رشد اقتصادی و مدیریت بحران مالی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.