خبر فوری
This content is not available in your region

تنش در تنگه هرمز، آزمایش موشک در کویر لوت

نظرها
تنش در تنگه هرمز، آزمایش موشک در کویر لوت
اندازه متن Aa Aa

ایران در رزمایش موشکی دیگری و ظاهرا در پاسخ به تحریم نفتی اتحادیه اروپا و افزایش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس، روز سه شنبه (۳ ژوئیه، ۱۳ تیر)، چندین موشک با بردهای متفاوت را با موفقیت آزمایش کرد.

همزمان و در همین راستا، رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه، آمادگی و توان موشکی ایران را دفاعی و مایه امنیت منطقه خواند.

رزمایش موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جنوب کویر لوت، در حالی صورت می‌گیرد که تحریم نفت صادراتی ایران توسط اتحادیه اروپا از اول ماه ژوئیه، ۱۱ تیرماه، لازم الاجراء شده است.

با به نتیجه نرسیدن مذاکرات گروه ۱+۵ بر سر برنامه هسته‌ای ایران، غرب تحریم نفت، طلای سیاه و شریان اقتصاد ایران را هدف گرفته است.

در مقابل، ایران برگ برندۀ خود را رو کرده است که همانا بستن استراژیکی‌ترین تنگه دنیا، هرمز است، جایی که روزانه ۱۷ درصد نفت مورد نیاز دنیا از آن می‌گذرد، تهدیدی که آمریکا و متحدانش می‌گویند آن را بر نمی تابند.

رزمایش موشکی ایران در حالی ادامه می یابد که به نوشته نیویورک تایمز، آمریکا بی‌سر و صدا به حضور نظامی خود در خلیج فارس می افزاید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.