خبر فوری
This content is not available in your region

اجلاس وزرای دارایی منطقه یورو و بازسازی بانکهای اروپایی

اجلاس وزرای دارایی منطقه یورو و بازسازی بانکهای اروپایی
اندازه متن Aa Aa

به وخامت گراییدن هر چه بیشتر اقتصاد اسپانیا، یافتن جایگزینی برای ریاست دارایی منطقه یورو، و نیز تحولات در یونان در میان دستور جلسه اجلاسی دیگر از وزرای دارایی منطقه یورو در بروکسل در روز دوشنبه بود.

وزیر دارایی جدید فرانسه گفت:

“از کنفرانس سران اتحادیه اروپا در دو هفته پیش، جهت اروپا عوض شده است ؛ نکته ای که فرانسوا اولاند بعنوان “تطبیق اروپا” به آن اشاره کرد. حالا باید حرف را تبدیل به عمل کرد”.

مسئله نظارت بر بانکها یکی از نکات مهم در دستور جلسه است، اما این اقدامی است بسیار پیچیده که برای بحران کنونی پاسخی قاطع و فوری به همراه نخواهد داشت.

وزیر دارایی لوگزامبورگ گفت:

“این بانکها باید برای آینده ترمیم و بازسازی شوند. ما از طریق موافقتنامه ای که امضاء کرده ایم، بروی این مسئله در حال عملیم، اما روشن است که بانکها باید برخی شرایط را رعایت کنند”.

گزارشگر یورونیوز می گوید:

“همه متفق القولند که اتحادیه نیازمند ادغام بیشتری است، اما این خطر وجود دارد که زمینه برای اختلاف نظر دیگری میان شمال و جنوب اتحادیه مهیا شود. برخی کشورها نسبت به نتیجه آخرین کنفرانس سران اظهار تردید کرده اند. در این صورت نه تنها اسپانیا و ایتالیا بلکه تمام منطقه یورو برای آن بهای سنگینی خواهند پرداخت”.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.