خبر فوری
This content is not available in your region

فصل سرد گردشگری در اسپانیا

نظرها
فصل سرد گردشگری در اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

برای بسیاری از اسپانیایی‌ها امسال از گشت و گذار و مسافرتهای تابستانی خبری نیست. بحران مالی و بی ثباتی اقتصادی از کاهش شدید تعداد مشتریان هتل‌ها و اقامتگاه‌های تفریحی اسپانیا بویژه در مناطق شمالی خبر می‌دهد. بنابر پیش بینی‌های کنفدراسیون هتلداری اسپانیا رزرو هتل‌ها در سراسر این کشور نسبت به سال گذشته با ۳۰ درصد کاهش روبروست.

خانواده کوکوویلو مارتینز از سفرشان انصرف دادند، خانواده‌ای از طبقه متوسط که طی ۱۵ سال وضعیتشان روز به روز بهتر می‌شد. تا اینکه بحران از راه می‌رسد و روزهای خوش به پایان.

فرانسیسکا که معلم است، می‌گوید: «در مورد وضعیت کاری‌ام باید بگویم که قراردادم در پایان ژوییه به آخر می‌رسد. هر سال معمولا از قبل آن را بطور خودکار تمدید می‌کنند. اما امسال نمی‌دانم چه پیش خواهد آمد. حتی اگر مدیرم بخواهد شغلم را نگهدارد شرایط بدتری خواهم داشت. به همین دلیل هر دو تصمیم گرفتیم امسال تعطیلاتی نداشته باشیم.»

ادواردو، همسر او در صنعت خودروسازی کار می‌کند اما قراردادش در ماه اوت به پایان می‌رسد. او نگران است مبادا بیکار شود. او می‌گوید: «پول خرج کردن با توجه به آینده نامطمئن غیرممکن است. وام گرفتن از بانک برای مسافرت رفتن هم دیوانگی است. ترجیح می‌دهیم در خانه بمانیم تا بتوانیم به زندگی ادامه دهیم.»

مشکلات اقتصادی بیش از گذشته گریبان خانواده‌های اسپانیایی را گرفته است. افزایش نرخ بیکاری هم پایانی ندارد. رقم اعلام شده در ماه مه ۶/۲۴ درصد بوده است.

جورد گولا، سردبیر اقتصادی نشریه وانگوردیا در بارسلون می‌گوید: «بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که ۷۰ درصد اسپانیایی‌ها نگران از دست دادن شغل خود در شش ماه آینده هستند. از این جهت، طبیعی است که مردم این روز‌ها نسبت به خرج کردن محتاط‌تر باشند. فکر می‌کنم در چهاردهمین فصل متوالی کاهش هزینه‌های بخش خصوصی هستیم.»

در حال حاضر اسپانیایی‌ها که قصد مکانهای توریستی کشورشان کرده‌اند بیشتر به امید یافتن کارهای فصلی بار سفر بسته‌اند.