خبر فوری
This content is not available in your region

ادامۀ گفتگوهای وزیران دارایی اتحادیه اروپا پس از توافق بر سر اسپانیا

ادامۀ گفتگوهای وزیران دارایی اتحادیه اروپا پس از توافق بر سر اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

وزرای دارایی منطقه یورو، در ساعات پایانی شب گذشته، در مورد چگونگی نجات اقتصاد اسپانیایی به توافق رسیدند.

اولین گام، اعطای یک بودجۀ 30 میلیارد یورویی خواهد بود که از طریق صندوق تجدید ساختار اقتصادی اسپانیا به مادرید پرداخت خواهد شد و به گفتۀ وزیر اقتصاد اسپانیا تا حدود دو هفتۀ دیگر و با شرایط مطلوب امضا خواهد شد.

لوئیس دو گیندوس، وزیر اقتصاد و رقابت، اسپانیا: “در مورد موافقت نامه ای که در بیستم ماه ژوئیه امضا خواهد شد، تفاهم همگانی وجود دارد. خزانه داری اسپانیا، با شرایط بسیار مناسبی از صندوق تجدید ساختار بانک ها، موسوم به “فوبر” (FOBR) وام خواهد گرفت. این یک وام دراز مدت، و با نرخ بهرۀ واقعاً پایین خواهد بود.

وزیران اتحادیه اروپا، از موافقت نامه ای که در اوایل صبح سه شنبه برای نجات اسپانیا به امضا رسید، خوشحالند. با این روحیۀ خوب، آنها امیدوارند گفتگوها دربارۀ مسائل مهم دیگر از جمله حمایت از بانک ها در صورت رخ دادن یک بحران مالی دیگر، نیز به خوبی پیش روند.

علاوه بر مسائل مربوط به مشکلات بانک ها، رهبران اروپایی، همچنین در مورد درخواست کمک قبرس گفتگو کردند.

ماریا فِکتِر، وزیر دارایی اتریش اعلام کرد: “در مورد قبرس، این مسئله مشابه یونان است. ما به تمام جزئیات مربوط به تجدید ساختار کلی بانک ها نیاز داریم و این ارقام را به زودی دریافت خواهیم کرد.”

نکتۀ نهایی این گفتگوها احتمالاً در مورد کمک مستقیم به بانک ها از سوی صندوق ثبات مالی اروپا که دو سال پیش تاسیس شد، خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.