خبر فوری
This content is not available in your region

حضور آنجلینا جولی در جشنواره بین المللی فیلم سارایوو

نظرها
حضور آنجلینا جولی در جشنواره بین المللی فیلم سارایوو
اندازه متن Aa Aa

هجدهمین جشنواره فیلم سارایوو در بوسنی و هرزگوین، شانزدهم تیرماه گشایش یافت. ۲۱۰ فیلم از ۵۷ کشور در این جشنواره که یکی از رویدادهای مهم سینمایی جنوب شرق اروپاست، به نمایش در می‌آید.

میرو پوریواترا، مدیر جشنواره سارایوو می‌گوید: «باید بگویم به نسل جوان فیلمسازان بوسنیایی و منطقه افتخار می‌کنم. آنها حرفه خود را اینجا شروع کردند و هر سال با هدف ساخت فیلم‌های جدید برمی گردند و باعث شناساندن منطقه که مرکز استعدادهای فیلمسازی است، می‌شوند.»

فیلم افتتاحیه، «کودکان سارایوو» ساخته آیدا بگیچ، کارگردان بوسنیایی بود.
این فیلم در جشنواره بین المللی فیلم کن امسال، جایزه ویژه را در بخش «نوعی نگاه» دریافت کرده بود. داستان درباره تلاش دو خواهر و برادر یتیم برای بقا هنگام جنگ بوسنی است.

آنجلینا جولی، ستاره هالیوود نیز در این جشنواره حضور یافت تا عنوان «شهروند افتخاری» پایتخت بوسنی را در قدردانی از فیلمش درباره جنگ بوسنی دریافت کند.

فیلم «در سرزمین خون و عسل» که حاوی صحنه‌های خشونت باری چون تجاوز، اعدام و دیگر جنایات جنگی است، هنگام اکران، بحث های بسیاری برانگیخته و موجب خشم صرب‌های بوسنی شده بود.

آنجلینا جولی درباره ساخت فیلم می‌گوید: «این سخت‌ترین کاری است که انجام داده‌ام چون احترام بسیاری برای مردمی که واقعا این وقایع را تجربه کرده‌اند، دارم و نمی‌خواهم درک اشتباهی از آن داشته باشند. از عهده آن برآمدن سخت است.»

در مجموع، ۹ فیلم از بوسنی، صربستان، مقدونیه، ترکیه، اتریش و رومانی برای دریافت جایزه «قلب سارایوو» به رقابت می‌پردازند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.