خبر فوری
This content is not available in your region

اسرائیل یک متهم به همکاری با جهاد اسلامی را آزاد کرد

نظرها
اسرائیل یک متهم به همکاری با جهاد اسلامی را آزاد کرد
اندازه متن Aa Aa

دولت اسرائیل روز سه شنبه یک زندانی را که از اعضای تیم فوتبال فلسطین است پس از سه سال آزاد کرد.

محمود السرسک که ۲۵ سال دارد بدون برپایی دادگاه برای رسیدگی به اتهام همکاری با گروه اسلامی فلسطین طی دوران زندان به طور متناوب در اعتصاب غذا به سر برده است.

وفا السرسک، خواهر این جوان فلسطینی می‌گوید: «ما انتظارش آزادی محمود را نداشتیم. خدا را شکر که او آزاد شد. امیدوارم که تمامی زندانیان آزاد شوند.»

وی در سال ۲۰۰۹ میلادی، هنگامیکه غزه را برای شرکت یک مسابقه فوتبال در کرانه باختری ترک کرده بود توسط نیروهای امنیتی اسرائیل بازداشت شد.

عیسی قراقع، وزیر امور زندانیان در این باره گفت: «بدون شک سرسک در مبارزه‌اش از طریق اعتصاب غذایی که ۹۰ روز به طول انجامید پیروز شده است. او بوسیله مبارزه‌ای قانونی به نبرد با اقدامات اسرائیل رفت و در ‌‌نهایت هم پیروز شد.»

گروه جهاد اسلامی که از گروه‌های مسلح مخالف موجودیت دولت یهود به شمار می‌آید و دولت خودگردان فلسطین را نیز به رسمیت نمی‌شناسد با انتشار بیانیه ای آزادی این زندانی فلسطینی را «پیروزی، عزم و اراده و استقامت» خوانده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.