خبر فوری

کشتار تریمسه، فاجعه بارترین خشونت طی شانزده ماه درگیری

کشتار تریمسه، فاجعه بارترین خشونت طی شانزده ماه درگیری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از آنکه روز جمعه فعالان مخالف دولت سوریه از قتل عام ساکنان روستای سنی نشین تریمسه در استان حما توسط ارتش سوریه و شبه نظامیان طرفدار بشار اسد خبر دادند، ناظران سازمان ملل تحقیقات خود را در مورد صحت خبر و ابعاد خشونت ها در این منطقه آغاز کردند.

ژنرال روبرت مود، رئیس هیئت ناظران سازمان ملل روز جمعه در این زمینه گفت:

“ما با حضوری که در استان حما داشتیم، می توانیم تایید کنیم که روز پنجشنبه جنگ در ناحیه تریمسه ادامه داشته و این هم شامل واحدهای مکانیزه و هم آتشباری غیر مستقیم توسط هلیکوپترها بوده است.”

بنا به گزارش ها دست کم دویست و بیست نفر در جریان حمله روزهای پنجشنبه و جمعه ارتش و شبه نظامیان به روستای تریمسه کشته شده اند. اگر این آمار تایید شود، کشتار تریمسه فاجعه بارترین خشونت طی شانزده ماه درگیری نیروهای مخالف با رژیم بشار اسد خواهد بود.

برخی شاهدان عینی گفته اند که پس از حمله شبه نظامیان، خانواده ها و افراد غیر نظامی راه فرار نداشتند و تعداد زیادی با گلوله و تعدادی با سلاح سرد کشته شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.