خبر فوری
This content is not available in your region

ولایتی: ازدولت قانونی سوریه دفاع می‌کنیم

نظرها
ولایتی: ازدولت قانونی سوریه دفاع می‌کنیم
اندازه متن Aa Aa

علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، در گفتگویی اعلام کرده است که ایران از دولت قانونی بشار اسد در مقابل مخالفانش دفاع خواهد کرد. او گفته اگر مخالفان سخنی دارند باید به صورت مسالمت آمیز با دولت قانونی بشاراسد به مذاکره بنشینند.
 
وزیر پیشین امور خارجه ایران در دوره ۸ ساله ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی می‌گوید دولت بشار اسد دولتی قانونی است که اصلاحاتی را برای برون رفت از بحران انجام داده است اما برخی از مخالفان که «مُزدبگیرِ بیگانگان» هستند تنها در پی کشتار مردم بی‌گناه سوریه می‌باشند.
 
بیش از ۱۷ هزار نفر در جریان ناآرامی‌های یکساله سوریه کشته شدند. مخالفان دولت و برخی از گروه‌های حقوق بشری حاضر در سوریه نظامیان تحت امر بشار اسد را عامل اصلی کشتار‌ها می‌دانند. البته برخی از ناظران معتقدند که مسلح کردن مخالفان دولت بشاراسد که توسط کشورهای خارجی همسایه انجام می‌شود، از یکسو درگیری‌ها را افزایش داده و از سوی دیگر اعتبار مبارزه مسالمت آمیز مخالفان دولت را زیر سئوال برده است.
 
علی اکبر ولایتی دولت سوریه، متحد اصلی ایران در منطقه را «خط اصلی مقاومت» در برابر اسراییل می‌داند و می‌گوید که هدف اصلی مخالفان ایجاد دموکراسی نیست بلکه هدف آنها از بین بردن مهره اصلی مقاومت در برابر اسراییل است. مشاور بین الملل رهبر جمهوری اسلامی ایران این مسئله را دلیل اصلی دفاع حکومت ایران از دولت اسد می‌داند.
 
سخنان مشاور رهبر ایران در حالی انجام شده است که درگیری بین مخالفان و نظامیان تحت امر بشار اسد، به نقطه حساسی رسیده و در سه روز اخیر نبردها به خیابانهای دمشق، پایتخت سوریه و مقر اصلی دولت بشار اسد کشیده شده است.
 
 
 
 
 
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.