خبر فوری
This content is not available in your region

کمیسیون اروپا به عملکرد دولت جدید رومانی بدبین است

نظرها
کمیسیون اروپا به عملکرد دولت جدید رومانی بدبین است
اندازه متن Aa Aa

کمیسیون اروپا طرح نظارت بر حکومت قانون در رومانی را تمدید کرده است. گزارشهایی حاکی از آن است که رومانی در اعمال ارزشهای دموکراتیک و مبارزه با فساد نا موفق بوده است. در این امر، شکاف میان نخست وزیر رومانی و رئیس جمهور این کشور بی اثر نبوده است.

خوزه مانوئل باروسو، رئس کمیسیون اروپا می گوید: “وقایع (اخیر) در رومانی اساس اعتماد ما را لرزانده است: چالش تصمیمات قانونی، نادیده انگاشتن دیوان قانون اساسی، تغییر روشهای جاافتاده و از بین بردن بازرسی و نظارت تعهد دولت را در مورد احترام به قانون زیر سئوال می برد.”

نخست وزیر جدید رومانی، رئیس جمهوری یعنی رقیب سیاسیش را در پارلمان مواخذه کرده و بدینوسیله قدرت او را به چالش گرفته و در عمل کشور را هم از نظر سیاسی و هم مالی دچار بی ثباتی کرده است. این بی ثباتی بیش از همه صندوق بین المللی پول را نگران کرده است که مبلغ پنج میلیارد کمک مالی در اختیار رومانی گذاشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.