خبر فوری
This content is not available in your region

دمشق، کانون درگیری مخالفان و وفاداران بشار اسد

نظرها
دمشق، کانون درگیری مخالفان و وفاداران بشار اسد
اندازه متن Aa Aa

با کشته شدن چهار تن از مقامات بلند پایه رژیم سوریه و جدی‌تر شدن درگیری‌ها درپایتخت، آینده سیاسی این کشور بیش از پیش پیچیده شده است.

درساعات اولیه بامداد پنجشنبه هم درگیری در شهرک‌های دمشق برای پنجمین روز متوالی ادامه یافت. ویدوئوهای غیر حرفه‌ای و شهادت برخی از ساکنان این مناطق نشان از عزم مخالفان رژیم برای تصرف پایتخت دارد.

کانون درگیری‌ها درحالی به کاخ ریاست جمهوری نزدیک می‌شود که بشار اسد رییس جمهوری این کشور واکنشی به رویدادهای اخیر نشان نداده و از انظار عمومی غایب بوده است. شایعاتی تایید نشده نیزحکایت از آن دارد که اسماء، همسر وی به مسکو انتقال داده شده است.

درهمین حال و بنا به گزارش آژانس خبری ایتالیایی «آنسا» نیروهای ارتش آزاد سوریه خود را برای حمله به ساختمان رادیو و تلویزیون دولتی سوریه آماده می‌کنند. آن‌ها طی بیانیه‌ای به خبرنگاران و کارکنان فرصت داده‌اند تا محل کار خود را هر چه سریع‌تر ترک کنند.

منابع حقوق بشری سوریه از کشته شدن حداقل دویست نفرطی شب و روزخبر داده‌اند. گفته می‌شود حداقل چهل تن از این افراد در دمشق کشته شده‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.