خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش شمار پناهندگان سوری به کشورهای همسایه

نظرها
افزایش شمار پناهندگان سوری به کشورهای همسایه
اندازه متن Aa Aa

همزمان با افزایش درگیری‌ها در شهر دمشق، پایتخت سوریه بسیاری از ساکنان این شهر از طریق مرزهای مشترک به کشورهای همسایه گریخته‌اند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرده است که جمعیت پناهجویان سوری علاوه بر ترکیه و لبنان، به کشورهای عراق و اردن نیز افزایش یافته است.

بر اساس آخرین گزارش‌ها از زمان تشدید درگیری‌ها در پایتخت سوریه بیش از ۳۰ هزار نفر از ساکنان دمشق از طریق مرز مشترک المصنع به لبنان پناه برده‌اند.

از زمان آغاز اعتراضات ضد دولتی در سوریه و طی شانزده ماه گذشته، کشورهای اردن، عراق، لبنان و ترکیه پناهگاه بیش از ۱۲۰ هزار پناهجوی سوری بوده است.

گزارش‌های مخالفان حاکی از آنست که همزمان با ورود نیروهای نظامی ارتش سوریه به شهر حلب و تشدید درگیری‌ها تعداد زیادی از ساکنان این شهر از طریق مرز مشترک به ترکیه پناهنده شده‌اند.

یکی از پناهجویان در مرز ترکیه می‌گوید: «شرایط در جاده نیز خطرناک شده است. تعداد زیادی از مخالفان مسلح در جاده‌ها هستند. همچنین ساختمان جدید باب الحوا در مرز ترکیه نیز که پیش‌تر از سوی نظامیان دولتی کنترل می‌شد اکنون به شدت تحت کنترل نیروهای مخالفان است.»
به گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، به طور میانگین روزانه ۷۰۰ نفر از طریق مرزهای زمینی سوریه به کشورهای همسایه پناهنده می‌شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.