خبر فوری
This content is not available in your region

تداوم درگیری میان مخالفان و نیروهای ارتش سوریه در دمشق

نظرها
تداوم درگیری میان مخالفان و نیروهای ارتش سوریه در دمشق
اندازه متن Aa Aa

درگیری میان نظامیان ارتش و مخالفان مسلح دولت سوریه در شهر دمشق ادامه دارد.
مخالفان اعلام کرده‌اند که تسلط حکومت بشار اسد در بسیاری از مناطق و شهر‌ها در حال از دست رفتن است. آنها می‌گویند، در تازه‌ترین درگیری‌هایشان با نظامیان ارتش دست کم ۲۰۰ نفر کشته شده‌اند که اغلب کشته شدگان مربوط به درگیری‌ها در دمشق است.
در مقابل گزارش‌های ارسالی از سوی خبرگزاری‌های دولتی سوریه حاکی از آن است که حضور نیروهای نظامی ارتش سوریه در دمشق افزایش یافته و نیروهای دولتی در حال عقب راندن اعضای گروههای تروریستی هستند که به پایتخت نفوذ کرده‌اند.
یک هفته از تداوم درگیری‌ها در دمشق می‌گذرد و هفته گشته نیز به دنبال بمب گذاری در ساختمان سازمان امنیت ملی سوریه، چند مقام عالی رتبه این کشور از جمله وزیر دفاع و رئیس اداره امنیت ملی سوریه کشته شدند.
همزمان با شدت گرفتن درگیری‌ها در دمشق، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در نشست روز جمعه خود موافقت کردند تا ماموریت ناظران این سازمان در سوریه را برای دوره‌ای ۳۰ روزه تمدید کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.