خبر فوری

راهپیمایی صدها شهروند جویای کار در پایتخت اسپانیا

راهپیمایی صدها شهروند جویای کار در پایتخت اسپانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صد‌ها تن شهروندان جویای کار اسپانیا روز شنبه در شهر مادرید، پایتخت این کشور علیه سیاست های اقتصادی دولت به تظاهرات پرداختند.

در این اعتراض تظاهرکنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن شعارهایی خطاب به دولت نوشته شده بود از برابر بانک مرکزی عبور کرده و ده‌ها کیلومتر را راهپیمایی کردند.

یک شهروند با اشاره به تصمیم‌های تازه دولت می‌گوید: «با این قوانین، بیکاری کم نمی‌شود هیچ، خواهیم دید که افزایش هم می‌یابد.»

خوزه می‌گوئل گارسیا، یکی از این معترضان نیز در تشریح اعتراض در شهر مادرید گفت: «اعتراض‌های دیگری هم به وسیله اتحادیه‌های کارگری سازماندهی شده است. مواردی وجود دارد که شمار زیادی از مردم با آن موافق نیستند و چنانچه می‌توانید ببینید بسیار کمتر نشان اتحادیه‌های کارگری دیده می‌شود. این جنبش پایه‌ای است‌‌ همان چیزی که ما نیاز داریم.»

دومینیک لافوئنت، یکی دیگر از تظاهرکنندگان درباره علت حضورش در این اعتراض خیابانی می‌گوید: «من می‌خواهم هرچیزی که در اروپا بر سر آن مذاکره شده اینجا و در این منطقه هم با همه سیاستمداران مورد بحث قرار گیرد. ما تصمیم‌هایی را می‌گیرم و آن را به اتحادیه می‌بریم تا بگوییم که اسپانیایی‌ها واقعا چه می‌خواهند. بنابراین چیز بیشتری به ما تحمیل نخواهد شد.»

از هفته گذشته که دولت اسپانیا اعلام کرد تا سال ۲۰۱۴ میلادی ۶۵ میلیارد یورو در هزینه‌های بخش عمومی صرفه جویی خواهد کرد، اقصی نقاط این کشور شاهد برپایی تظاهرات بوده است. دولت این کشور اروپایی که با بحران مالی رو به روست در نظر دارد تا با اعمال سیاست‌های ریاضت اقتصادی از کسری بودجه جلوگیری کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.