خبر فوری

سومین ایستگاه مرزی تحت کنترل مخالفان بشار اسد

سومین ایستگاه مرزی تحت کنترل مخالفان بشار اسد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مخالفان مسلح حکومت بشار اسد روز یکشنبه گزارش دادند که موفق شده‌اند کنترل سومین ایستگاه مرزی سوریه با ترکیه را نیز در اختیار گیرند.
تصاویر منتشر شده از سوی مخالفان در یوتیوب نشان می‌دهد که نیروهای مسلح اپوزیسیون پرچم خود را در ایستگاه مرزی باب السلام در شمال شهر حلب و درمرز مشترک این کشور با ترکیه برافراشته‌اند. سوریه و ترکیه دارای سیزده مرز هستند.

پرچم القاعده در ایستگاه مرزی سوریه با ترکیه

در همین حال تصاویر منتشر شده در یوتیوب که مربوط به روز جمعه گذشته است گروهی از مردان مسلح را در ایستگاه مرزی باب الحوا نشان می‌دهد که پرچم گروه اسلامگرای القاعده را با خود حمل می‌کنند. یکی از افراد حاضر در برابر دوربین
می‌ گوید که ما در این کشور اسلام واقعی را برقرار خواهیم کرد.
گزارش‌ها حاکی از آن است که طی ماههای گذشته و با افزایش درگیری‌ها در سوریه حدود شش هزار نیروی القاعده از دیگر کشور‌ها وارد سوریه شده داند.
گفته می‌شود اغلب نیروهای القاعده از مرزهای عراق و ترکیه وارد این کشور شده‌اند و اغلب آنها دارای ملیت سوری نیستند.

همزمان با افزایش درگیری‌های در شهرهای حلب و دمشق تعداد بیشتری از ساکنان این شهر‌ها به خارج از مرزهای سوریه پناهنده شده‌اند. همچنین طی سه روز گذشته بیش از ۵ هزار پناهنده عراقی ساکن در سوریه به کشور خود بازگشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.