خبر فوری
This content is not available in your region

پرز: اسراییل و ایران آشکارا با یکدیگر در حال جنگند

نظرها
پرز: اسراییل و ایران آشکارا با یکدیگر در حال جنگند
اندازه متن Aa Aa

شیمون پرز، رییس جمهوری اسراییل، می گوید کشورش در یک جنگ رودررو با ایران قرار دارد.
 
شیمون پرز در گفتگو با خبرنگار شبکه سی ان ان در پاسخ به پرسش وی که گفت آیا جنگی پنهانی میان ایران و اسراییل در جریان است، اعلام کرد که این دو کشور “آشکارا با یکدیگر در حال جنگند”.
 
در حالیکه هنوزدستگاه امنیتی بلغارستان نظری بر دست داشتن ایران در انفجار اتوبوس حامل جهانگردان اسرائیلی در هفته گذشته این کشور نداده است، اما پرز می گوید مدارک و شواهد نشان می دهد که این حرکت تروریستی از سوی دولت ایران سازماندهی شده است.
 
رییس جمهور اسراییل اعتقاد دارد که ایرانی ها نقشه های تروریستی متعددی علیه شهروندان اسرائیل و تضعیف  این دولت در سراسر جهان دارند.
 
در چند روز گذشته مقامات بلندپایه اسراییلی به طور مداوم ایران را به دست داشتن در بمب گذاری بلغارستان محکوم کرده اند. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از این هم فراتر رفته ایران را عامل اصلی حملات تروریستی دو سال گذشته در گرجستان، تایلند، هند و قبرس دانسته است.
 
پرز هم با تایید این نظرات ایران را مرکز اصلی تروریسم جهانی دانست. در ده سال اخیر کمتر نامی از ایرانی ها به اتهام تروریسم در دادگاههای که علیه تروریسم در سراسر جهان تشکیل می شود، شنیده شده است.
 
شیمون پرز در جواب خبرنگار سی ان ان که از او درباره ترورهای برنامه ریزی شده علیه دانشمندان هسته ای ایرانی و نقش دولت اسراییل سوال می کند، می گوید هر کاری که دولت اسراییل در چند ساله اخیر انجام داده است تنها دفاع از حقوق شهروندان کشورش و برای حفاظت از جان آنها بوده است.
 
 شیمون پرز در بخش دیگری از سخنانش درباره استفاده احتمالی سوریه از سلاحهای شیمیایی گفت که اگر این مساله صحت داشته باشد، اسراییل هر قیمتی را می پردازد تا این سلاحها را نابود کند؛ تا مبادا روزی دولت اسد و یا تروریستها از آنها علیه اسراییل استفاده کنند.
 
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.