خبر فوری
This content is not available in your region

تجمع در رم در اعتراض به تدابیر ریاضت اقتصادی

نظرها
تجمع در رم در اعتراض به تدابیر ریاضت اقتصادی
اندازه متن Aa Aa

 
اعضای اتحادیه های کارگری در ایتالیا در چند قدمی پارلمان تجمع کردند.
 
دلیل اصلی این تجمع، اعتراض به قانون جدیدی است که ده ها هزار نفر را که در انتظار بازنشستگی بودند مجبور به ادامه کار می کند تا به سن بازنشستگی برسند.
 
دولت ماریو مونتی، برای کاهش هزینه ها موافقتنامه هایی را که کارمندان برای بازنشستگی زودهنگام امضا کرده بوند باطل اعلام کرده است.
 
نماینده یک اتحادیه کارگری می گوید: «دلیل این که هیچ منبع مالی وجود ندارد این است که آنها در جای درستی به دنبالش نگشتند. آنها به دنبال ساده ترین راه حل رفتند: ضربه زدن به کارمندان و صاحبان کسب و کار. به جای این که مثلا مالیات املاک را افزایش بدهند. به همین دلیل این حرف دولت که هیچ منبع مالی وجود ندارد، غیرقابل قبول است.»
 
صاحبان داروخانه ها هم در ایتالیا هشدار داده اند که روز پنجشنبه دست به اعتصاب می زنند. اتحادیه داروخانه های خصوصی به پیش نویس قانونی معترض هستند که سهم دولت از فروش داروها را دوبرابر می کند. دولت هدف از این اقدام را صرفه جویی هفتصد میلیون یورو اعلام کرده است اما داروخانه دارها این اقدام را راهی برای کسب درآمد آسان دولت می دانند.
 
نخست وزیر ایتالیا هفته گذشته اعلام کرد که سیاستیهای ریاضتی جدیدی را در نظر نخواهد گرفت. هر چند در هفته های اخیر بهره ای را که دولت باید برای قرضهای خود بپردازد افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.