خبر فوری
This content is not available in your region

حمله گسترده ارتش سوریه به مخالفان در شهر حلب

نظرها
حمله گسترده ارتش سوریه به مخالفان در شهر حلب
اندازه متن Aa Aa

گروههای مخالف دولت سوریه روز شنبه اعلام کردند که نظامیان ارتش تا حدی به مناطق داخلی شهر حلب نزدیک شده و حملات هوایی را نیز علیه آنها آغاز کرده‌اند.
گفته می‌شود، تعداد زیادی از مخالفان مسلح در حملات هوایی ارتش سوریه کشته و مجروح شده‌اند.
سربازان ارتش آزاد سوریه اعلام کرده‌اند که تاکنون موفق شده‌اند در مقابل هجوم نیروهای ارتش مقاومت کنند و کنترل حلب را همچنان در اختیار دارند. این درحالیست که درگیری در این شهر همچنان ادامه دارد.

در همین حال رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه ضمن دیدار با دیوید کامرون، همتای بریتانیایی خود خواستار هماهنگی جامعه جهانی برای اقدامی علیه دولت بشار اسد شد.

وی با اشاره به کشتار مردم سوریه گفت: «این در حلب آغاز شده و در شهرهای دیگر با استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی گسترش خواهد یافت. ما نمی‌توانیم فقط نظاره گر باشیم.»

همزمان سازمان ملل متحد و برخی کشورهای اروپایی نیز نسبت به کشتارگسترده در حلب هشدار دادند. شهر حلب، دومین و پرجمعیت ترین شهر سوریه است.

تلویزیون دولتی سوریه نیز با پخش تصاویری از درگیری‌ها در دمشق اعلام کرده که نظامیان ارتش پس از پاکسازی این شهر درحال پیشروی در شهر حلب هستند تا این شهر را نیز از وجود تروریست‌ها پاک کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.