وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سقوط ارزش سهام بی پی

 نظرها
سقوط ارزش سهام بی پی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مشکلات شرکت نفتی بی پی همچنان ادامه دارد.

کاهش قیمت جهانی نفت و گاز و همچنین کاهش تولید به دلیل عملیات تعمیر و نگهداری، تاثیر منفی بر روی عملکرد بی پی داشت.

سود خالص بی پی به سه میلیارد و هفتصد میلیون دلار رسیده، که در مقایسه با درآمد پنج میلیارد و هفتصد میلیون دلاری سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

هزینه چهار میلیارد و هشتصد میلیون دلاری شرکت در آمریکا نتیجه ای جز زیان یک میلیارد و چهارصد میلیون دلاری در سه ماهه دوم سال در پی نداشت.

انتظار می رود که بی پی ارزش پالایشگاها و منابع گازش در ایالات متحده را کاهش دهد. رقیبان این شرکت نیز اقدام مشابهی می کنند.

بی پی، می بایست 847 میلیون دلار دیگر به عنوان خسارت حادثه نشت نفت در خلیج مکزیک که در سال 2010 روی داد را پرداخت می کرد. و این به دلیل افزایش هزینه پاکسازی مناطق آلوده بود. هزینه ای که بالغ بر 38 میلیارد دلار شد.

دومین شرکت نفتی اروپا مشکلات دیگری هم دارد. بی پی باید مشکل شراکتش با روسیه در گروه نفتی تی ان کی- بی پی را حل کند تا بتواند یک میلیارد دلار پولش را آزاد کند.

تمام این مسایل به علاوه عملکرد شرکت شرکت در سه ماهه دوم سال موجب شد تا ارزش سهام آن روز سه شنبه در بورس لندن 4.4 درصد سقوط کند.