خبر فوری
This content is not available in your region

اخراج چهار کارمند روزه دار در فرانسه لغو شد

اخراج چهار کارمند روزه دار در فرانسه لغو شد
اندازه متن Aa Aa

شهردار شهری در فرانسه از تصمیم خود مبنی بر اخراج چهار کارمند مسلمان عقب نشینی کرد. شهردار شهر ژنویلیه در نزدیکی پاریس پیش تر اعلام کرده بود که این چهار نفر باید به دلیل روزه گرفتن اخراج شوند، چرا که خودداری از خوردن و آشامیدن بر خلاف قراردادی است که آنها امضا کرده اند و به آنها اجازه نمی دهد که با تمام توان کار خود را انجام بدهند.

شهردار شهر ژنویلیه می گوید: «تصمیم ما تصمیمی تبعیض آمیز نبود. ما در قراردادمان بندی داریم که ریشه آن به حادثه ای در دو سال قبل برمی گردد. به همین دلیل در این مورد خاص شهرداری به عنوان برگزارکننده این اردو حق دخالت داشت.»

پس از این که یک بازرس شهرداری از اردوی تابستانی بازدید کرد متوجه شد که این چهار مربی غذا نمی خورند. در پی این بازرسی شهرداری آنها را از کار اخراج کرد اما به آنها گفته شد که حقوقشان پرداخت می شود.

در پی اخراج این کارمندان، آنها که مربی کودکان در یک اردوی تابستانی هستند، شهرداری را به شکایت تهدید کردند. اخراج این افراد به دلیل روزه گرفتن همچنین با اعتراض جوامع مسلمان و مبارزان برابری حقوق افراد در فرانسه روبرو شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.