خبر فوری
This content is not available in your region

پیست اتومبیلرانی مونزا و آینده آن

پیست اتومبیلرانی مونزا و آینده آن
اندازه متن Aa Aa

پیست مونزا یکی از قدیمی‌ترین پیست‌های مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک در یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های محصور در اروپا در شهر مونزا و در شمال شهر میلان قرار گرفته است. این پیست که در سال ۱۹۲۲ ساخته شد یکی از سریع‌ترین پیست‌های مسابقات قهرمانی اتومبیلرانی است. افزون براین پیست مونزا بخش مهمی از تاریخ مسابقات موتورسواری است که بزرگان این رشته در آن به رقابت پرداختند.

امسال این جولانگاه سرعت، نود سالگی‌اش را جشن می‌گیرد. طی نود سال شاهد رقابت، شور و هیجان و ماجراهای مختلف بوده است. این پیست از دیرباز تا کنون عرصه تصادفاتی بوده که منجر به مرگ بسیاری شده است. جارو جنجال‌ها، رسوایی‌ها و روزهای ناخوشایند این پیست همگی ممکن است در آینده فرصت برگزاری این رویداد ورزشی را از آن بگیرد.

آیا مونزا می‌تواند برنی اکلستون، مدیریت فرمول یک و مالک بخشی از شرکتهای «گروه فرمول یک» را در مورد اهمیت این مسابقات برای این شهر متقاعد کند و اهمیت این پیست را برای مسابقات کلاس بالای موتورسواری به او خاطر نشان سازد؟

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.