خبر فوری
This content is not available in your region

بودجه دولت ایتالیا برای پاکسازی کارخانه فولاد ایلوا

بودجه دولت ایتالیا برای پاکسازی کارخانه فولاد ایلوا
اندازه متن Aa Aa

دولت ایتالیا روز جمعه اعلام کرد که مبلغی معادل ۳۳۶ میلیون یورو برای کمک به پاکیزه سازی بزرگترین کارخانه فولاد این کشور در نظر گرفته است.

این تصمیم درحالی اتخاذ شد که روز گذشته هزاران تن از کارگران کارخانه فولاد ایلوا در اعتراض به تعطیلی احتمالی این کارخانه اقدام به برگزاری تظاهرات کردند. کارخانه فولاد ایلوا در جنوبی‌ترین نقطه ایتالیا در شهر تارانتو، ۱۲ هزار کارگر دارد و پیش بینی می‌شود تعطیلی آن باعث از بین رفتن ۲۰ هزار فرصت شغلی در این منطقه شود.
پیشتر هشت مدیر ارشد این کارخانه با حکم دادگاه تحت بازداشت خانگی قرار گرفتند. دادگاه همچنین دستور تعطیلی قسمتی از این کارخانه را به دلیل نگرانیهای زیست محیطی صادر کرده است.

مقامهای قضایی ایتالیا نگران هستند که دی اوکسینها و دیگر مواد شیمیایی که به دلیل فعالیت این کارخانه تولید می‌شوند، عامل افزایش شمار بیماران مبتلا به سرطان در منطقه تارانتو باشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.