خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

روز طلایی شنای آمریکا

نظرها
روز طلایی شنای آمریکا
اندازه متن Aa Aa

در شنای 100 متر پروانه مردان، مایکل فلپس که در آستانه بازنشستگی قرار دارد هیچ نشانی از خستگی نداشت و باز هم با اقتدار به مدال طلای دیگری دست یافت. چاد لو کلوس شناگر آفریقای جنوبی که در 200 متر پروانه فلپس را شکست داده بود، دوم شد و اوگنی کوروتیشکین از روسیه هم برنز گرفت.
 
در 200 متر کرال پشت زنان هم  میسی فرانکلین 17 ساله از آمریکا با شکست رکورد جهان قهرمان شد. آناستازیا زوئوا از روسیه نقره گرفت و الیزابت بایزل دیگر شناگر آمریکایی هم به مدال برنز دست یافت.
 
در 800 متر آزاد زنان هم با قهرمانی کیتی لِدِکی 15 ساله، آمریکایی ها بار دیگر برتری خود در شنا را به دیگران تحمیل کردند. میریا بلمونته گارسیا از اسپانیا و ربکا ادلینگتون بریتانیایی هم بر سکوهای دوم و سوم جای گرفتند.
 
در جودو، تدی رینه جودوکای 23 سال فرانسوی در وزن +100 کیلوگرم، به آسانی الکساندر میخایلین از روسیه را از پیش رو برداشت تا شمار مدال های طلای فرانسه در جودو را به دو برساند. او که به عنوان بهترین جودوکای جهان شناخته می شود در المپیک پکن مدال برنز را کسب کرده بود. آندریاس تولزر از آلمان و رافائل سیلوا از برزیل هم به مدال برنز دست یافتند.
 
در دو ده هزار متر زنان، مدال طلا نصیب تیرونش دیبابا، دونده اهل اتیوپی شد و مدال نقره هم به سالی کیپیِگو از کنیا رسید. ویویان چرویوت دیگر شرکت کننده کنیایی و قهرمان جهان در مواد پنج هزار متر و ده هزار متر هم به مدال برنز بسنده کرد.
 
اما در پایان هفتمین روز المپیک، آمریکا با کسب 21 مدال طلا، 10 نقره و 12برنز از چین پیشی گرفت و در صدر قرار گرفت. چین با 20 طلا، 13 نقره و 9 برنز و مجموع 42 مدال دوم، کره جنوبی هم با 9 طلا، 2 نقره و پنج برنزو مجموع 16 مدال در رده سوم است. بریتانیا نیز با 8 طلا، شش نقره و 8 برنز و مجموع 22 مدال جای فرانسه در رده چهارم را گرفته است.