خبر فوری
This content is not available in your region

خودداری دادگاه مسکو از شنیدن دفاعیات شهود در پرونده پوسی رایوت

نظرها
خودداری دادگاه مسکو از شنیدن دفاعیات شهود در پرونده پوسی رایوت
اندازه متن Aa Aa

دادگاه اعضای گروه موسیقی پوسی رایوت در مسکو روز جمعه و همزمان با اعتراض جمعی از هواداران آنها برگزار شد.
اگر چه دادگاه پیشتر به تعدادی از شهود اجازه حضور و ارایه دفاعیات داده بود اما در ‌‌نهایت قاضی از شنیدن دفاع شهود خودداری کرد. الکسی ناوالنی، فعال سیاسی سر‌شناس مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نیز از جمله شاهدانی بود که در دادگاه حضور یافت اما دادگاه از شنیدن دفاعیات وی خودداری کرد.

همزمان رئیس جمهوری روسیه که برای بازیهای المپیک در لندن به سر می‌برد، گفت: «فکر می‌کنم اگر این دختران مثلا در اسرائیل، یا حتی قفقاز که فاصله زیادی با ما ندارد و یا در یک کشور اسلامی مرتکب چنین اقدام و بی‌حرمتی شده بودند، برخورد با آنها بسیار جدی‌تر و محکمتر از این می‌بود. با این حال فکر نمی‌کنم که به دلیل کاری که انجام داده‌اند باید اشد مجازات در مورد آنها اجرا شود. امیدوارم که این درسی برای آنها باشد. اما در ‌‌نهایت همه چیز به دادگاه بستگی دارد و این دادگاه است که تصمیم نهایی را می‌گیرد.»

در مقابل آقای ناوالنی در محوطه خارج از دادگاه گفت: «ولادیمیر پوتین چه می‌تواند بگوید زمانی که گروه عظیمی از ستاره‌های سر‌شناس غربی نیز از اعضای این گروه حمایت کرده‌اند. برای همین است که چیزی گفته که در فضای عمومی موجود در لندن خیلی خشمگین کننده نباشد چرا که نمی‌خواهد با گوجه فرنگی مورد استقبال قرار گیرد. چیزی جز این نمی‌توانست بگوید.»
دادگاه این سه دختر جوان که از حدود پنج ماه پیش تاکنون در زندان به سر می‌برند، در حالی ادامه دارد که جمعی از اهالی موسیقی از سراسر دنیا با امضاء نامه ای از ولادیمیر پوتین خواستند تا دادگاهی عادلانه برای آنها برگزار کند.

اعضای گروه روسی پوسی رایوت در ماه فوریه بعد از اینکه ترانه‌ای اعتراضی بر ضد پوتین در مسکو اجرا کردند، دستگیر شدند.
اجرای آهنگ اعتراضی پوسی رایوت در کلیسایی در مسکو، واکنش کلیسای ارتدوکس روسیه را نیز برانگیخت و اعضای این گروه به توهین به مقدسات متهم شدند.
در صورت اثبات اتهامات به نظر می‌رسد این سه دختر با مجازات حداکثر هفت سال زندان مواجه خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.