خبر فوری
This content is not available in your region

ایتالیاییها تعطیلات تابستانی را در خانه می گذرانند

ایتالیاییها تعطیلات تابستانی را در خانه می گذرانند
اندازه متن Aa Aa

بسیاری از مردم ایتالیا به دلیل مشکلات اقتصادی ترجیح داده اند تعطیلات تابستانی را به جای سفر به خارج از کشور در خود ایتالیا سپری کنند.
هرچند شمار زیادی از آنها برای صرفه جویی در هزینه ها، در زمان تعطیلات تابستانی اصلا به جایی نمی روند. به همین دلیل شمار سفرها در نیمه اول سال جاری میلادی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته حدود ده میلیون افت داشته است.

دولت ایتالیا برای کاهش کسری بودجه هنگفت این کشور تدابیر ریاضتی مثل افزایش مالیاتها و کاهش درآمدها را در نظر گرفته است و همین مساله بودجه کمی را برای خانواده ها باقی گذاشته است که در دوران تعطیلات خرج کنند.

یکی از کارکنان یک آژانس مسافرتی می گوید: «سبک سفر رفتن افراد تغییر کرده است. قبلا خانواده ها برای چند هفته به تعطیلات می رفتند اما حالا این زمان به یک هفته کاهش پیدا کرده است. حتی گاهی فقط دو روز آخر هفته را به تعطیلات می روند.»

بر اساس آمار و ارقامی که اتاق بازرگانی ایتالیا منتشر کرده است، از آغاز سال جاری میلادی میزان سفرهای تفریحی ایتالیایی ها 22 درصد کاهش داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.