خبر فوری

خطر شیوع وبا در جمهوری دموکراتیک کنگو

خطر شیوع وبا در جمهوری دموکراتیک کنگو
اندازه متن Aa Aa

هزاران خانواده ای که برای فرار از درگیریها بین دولت جمهوری دموکراتیک کنگو و شورشیان به اردوگاه پناهجویان در شرق این کشور پناه آورده اند، با خطر مرگبار دیگری روبرو شده اند: شیوع بیماری وبا.

سازمان پزشکان بدون مرز که شماری از اعضایش در این اردوگاه مستقر هستند از مشاهده چند نمونه مبتلا به این بیماری خبر داده است.

شرق کشور جمهوری دموکراتیک کنگو شاهد درگیریهای جدیدی بین نیروهای دولتی و شورشیانی است که به گفته دولت کنگو از طرف رواندا حمایت می شوند.

کریستین ماسودی، یکی از اعضای سازمان پزشکان بدون مرز می گوید: «در این منطقه با کمبود آب مواجه هستیم. هیچ توالتی نداریم. از طرفی جمعیت بالای این منطقه باعث شده است که به دلیل عدم رعایت بهداشت، خطر شیوع بیماریهایی مانند وبا بالا باشد.»

سازمان پزشکان بدون مرز کلینیک ویژه ای را برای بیماران مبتلا شده آماده کرده است و آنها را در قرنطینه نگه می دارد.

این سازمان آب پاکیزه را در اختیار ساکنان این اردوگاه قرار داده است اما نگران است که به دلیل استفاده مردم از ظرفهای آلوده برای حمل آب، بیماری گسترش پیدا کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.