خبر فوری
This content is not available in your region

بریتانیا از محرک های اقتصادی بیشتری استفاده نخواهد کرد

نظرها
بریتانیا از محرک های اقتصادی بیشتری استفاده نخواهد کرد
اندازه متن Aa Aa

بانک انگلستان که در حقیقت بانک مرکزی بریتانیاست پیش بینی کرده است که اقتصاد این کشور در سال جاری به سختی از رشد اقتصادی برخوردار خواهد بود و ضربه بیشتری از بحران اقتصادی اروپا خواهد خورد، اما در عین حال شتابی برای کاربست محرک های اقتصادی و تزریق پول به بازارهای مالی نخواهد داشت.

مروین کینگ رئیس بانک مرکزی بریتانیا می گوید:
“برخلاف قهرمانان المپیک که طی دوهفته گذشته ما را هیجان زده کردند، اقتصاد ما هنوز به تناسب کامل دست نیافته، اگرچه که در حال بهبودی است. بسیاری از شرایط بهبود اقتصادی مهیاست و کمیته تعیین سیاست های پولی نیز به تمام تلاش خود در این زمینه ادامه خواهد داد.”

بانک مرکزی بریتانیا می گوید علیرغم رکود اقتصادی این کشور، تورم در سال جاری پایین تر است و برای رشد اقتصادی نیازی به کاهش بیشتر نرخ بهره نخواهد بود.

نرخ بهره بانکی در بریتانیا در حال حاضر نیم درصد است و بنا به اشاره رئیس بانک مرکزی اگر قرار باشد اقدام کمکی ویژه ای انجام گیرد، نه با کاهش بیشتر نرخ بهره بلکه از طریق چاپ بیشتر اسکناس خواهد بود.

کاهش هزینه های دولتی و در پیش گرفتن بودجه ریاضتی، اقتصاد بریتانیا را در سال جاری با رکود بیشتری مواجه کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.