خبر فوری
This content is not available in your region

خبرنگار یورونیوز در دمشق: "هواداران اسد می خواهند عملیات حلب به نتیجه برسد"

نظرها
خبرنگار یورونیوز در دمشق: "هواداران اسد می خواهند عملیات حلب به نتیجه برسد"
اندازه متن Aa Aa

در حالی که موفقیت یا عدم موفقیت عملیات گسترده ارتش سوریه علیه شورشیان مسلح در حلب همچنان در هاله ای از ابهام وجود دارد، بورا بایراکتار، خبرنگار یورونیوز در دمشق در گزارش تلفنی خود می گوید:

“تنش در دمشق بالاست. مردم و هواداران بشار اسد برای پایان تنش موجود در کشور خواهان تحرکی کلیدی توسط رژیم هستند. عملیات در حلب می تواند نمونه این تحرک باشد.
مردم می خواهند که این عملیات مرحله مهمی از عملیاتی باشد که از چند هفته پیش آغاز شده تا به یک سال و نیم خشونت پایان داده و موجب بازگشت ثبات به کشور شود.
زیرا مردم نگرانند که اگر وضعیت حلب به همین شکل ادامه پیدا کند خشونتها به دمشق هم کشیده شود، برای همین هواداران حکومت انتظار دارند که این مشکل در حلب حل شود.”

خبرنگار اعزامی یورونیوز به دمشق می افزاید: “تدابیر امنیتی شدیدی در دمشق اتخاذ شده است. همه جا و بخصوص در اطراف ساختمانهای دولتی، پر از ایستهای بازرسی است. افراد دستگاههای اطلاعاتی، همه خودروهای منطقه و کارتهای شناسایی مردم را کنترل می کنند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.