خبر فوری
This content is not available in your region

تداوم حملات نظامیان مصر علیه شبه نظامیان در شمال صحرای سینا

تداوم حملات نظامیان مصر علیه شبه نظامیان در شمال صحرای سینا
اندازه متن Aa Aa

همزمان با تداوم عملیات نظامی ارتش مصر علیه شبه نظامیان در مناطق مرزی این کشور با اسرائیل، محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر فرماندار شمال صحرای سینا را برکنار و وزیر اطلاعات جدیدی را منصوب کرد.

منابع خبری مصر اعلام کرده اند که در عملیات نظامی ارتش در شمال صحرای سینا دست کم بیست تن از شبه نظامیان کشته شده‌اند. این حملات در اطراف منطقه شیخ زوید، در فاصله حدود ده کیلومتری از نوار غزه صورت گرفته است.

همزمان حشام قندیل، نخست وزیر مصر در یک کنفرانس خبری گفت: «دولت از نیروهای نظامی و عملکرد نیروهای پلیس علیه گروههای تروریستی حمایت می‌کند. از همه مردم مصر می‌خواهیم که با یکدیگر متحد شوند و همکاری کنند تا بتوانیم به بهترین شکل امنیت داخلی کشورمان را تامین کنیم و ثبات را به مصر بازگردانیم. ما با همکاری مردم مصر در مقابل تمامی آنهایی که به مرزهای ما حمله کنند، خواهیم ایستاد.»
روز یکشنبه گذشته گروهی از افراد مسلح وابسته به گروه‌های اسلامگرای تندرو به سه پاسگاه مرزی ارتش مصر در منطقه سینا حمله کردند و در این حمله شانزده نظامی مصری کشته شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.