خبر فوری
This content is not available in your region

شبی فراموش نشدنی در المپیک لندن: ۲ طلا و ۲ نقره دیگر برای ایران  

شبی فراموش نشدنی در المپیک لندن: ۲ طلا و ۲ نقره دیگر برای ایران  
اندازه متن Aa Aa

ورزشکاران کاروان ایران یازدهمین روز بازی‌های المپیک لندن را بد آغاز کردند اما به زیبا‌ترین نحو ممکن به پایان رساندند.
 
صبح سه شنبه ۱۸ مرداد ماه، آرزو حکیمی مقدم، نماینده ایران در مسابقات قایقرانی، در رشته کایاک یک نفره ۲۰۰ م‌تر، هفتم شد و از راهیابی به دور نیمه نهایی باز ماند.
 
سپس روح الله عسگری که در مرحله مقدماتی دوی ۱۱۰ متر بامانع دوید و با کسب زمان ۱۳ ثانیه و ۹۷ صدم ثانیه نتوانست به مرحله بعد راه یابد.
 
ساعاتی بعد سجاد مرادی نیز که تا مرحله نیمه نهایی رقابت‌های دوی ۸۰۰ متر پیش رفته بود به رغم کسب زمان ۱ دقیقه و ۴۵ ثانیه و ۹۶ صدم ثانیه از صعود به مرحله نهایی بازماند.
 
سعید عبدولی فرنگی کار ایرانی در وزن ۶۶ کیلوگرم به مصاف استیو گینو فرانسوی رفت. عبدولی دارنده مدال طلای رقابت‌های جهانی در سال ۲۰۱۱ نتوانست در مرحله یک چهارم نهایی موفق عمل کند و در پی نبرد سخت و نفس گیر با تصمیم داور به حریف فرانسوی باخت و بخت کسب مدال المپیک را از دست داد. گفتنی است که مقامات ورزش ایران به نحوه قضاوت داور اعتراض کردند.
 
اما این پایان کار فرنگی کاران ایرانی نبود؛ قاسم رضایی در فینال وزن ۹۶ کیلوگرم رستم توتروف از روسیه را به زانو درآورد تا تیم ملی کشتی فرنگی ایران به لطف او، سوریان و نوروزی با سه مدال طلای هم بر رقیب همیشگی خود یعنی تیم روسیه فایق آید و هم برای نخستین بار پرچم ایران را بر بام کشتی فرنگی المپیک به اهتزاز در آورد.

 
سپس نوبت به وزنه برداری رسید؛ سجاد انوشیروانی و بهداد سلیمی در آخرین روز از این رقابت‌ها و در دسته فوق سنگین بخت خود را به آزمایش گذاشتند.
بهداد سلیمی ابتدا در یک ضرب وزنه ۲۰۸ کیلوگرم را بالای سر برد و سپس در حرکت دو ضرب، با وزنه ۲۴۷ کیلوگرم حریفان را به تحسین واداشت و مدال طلای دسته فوق سنگین را به گردن آویخت و با مجموع ۴۵۵ کیلوگرم قوی‌ترین مرد جهان لقب گیرد.
 
سجاد انوشیروانی دیگر وزنه بردار ایرانی با مجموع ۴۴۹ کیلوگرم رقابت را به هموطن و حریف ۲۳ ساله‌اش واگذار کرد و به یک مدال نقره قناعت کرد.
 
به این ترتیب تعداد مدال‌های ایران در این دوره بازی‌های المپیک به ۴ طلا، ۳نقره و ۱ برنز رسید تا ایران به جایگاه دوازدهم جدول عمومی مدال‌ها صعود کند و یکی از بهترین نتایج تاریخ ورزش ایران در المپیک رقم خورد.
 
گفتنی است که مسابقات کشتی آزاد و تکواندو آغاز نشده و احتمال افزایش تعداد مدال‌های کاروان ایران همچنان ممکن است.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.