خبر فوری
This content is not available in your region

رسوایی معامله با ایران، استاندارد چارترد را رها نمی کند

رسوایی معامله با ایران، استاندارد چارترد را رها نمی کند
اندازه متن Aa Aa

رسوایی مربوط به معاملات مالی مخفیانه بانک استاندارد چارترد با دولت ایران، می تواند به قیمت گرانی برای این بانک بزرگ بریتانیایی تمام شود. در مدت کوتاهی پس از اعلام اتهاماتی که اداره نظارت بر فعالیت های بانکی در نیویورک متوجه استاندارد چارتر کرد، بیش از ده میلیارد یورو از ارزش سهام این بانک در بازارها کاسته شد.

جیمز بوان کارشناس بازارهای مالی می گوید:
“آنچه در بازارها جریان دارد بسیار بیش از یک جریمه مالی برای این بانک است. در حقیقت تا پانزدهم اوت یعنی زمانی که مقامات استاندارد چارترد با مقامات نیویورک دیدار خواهند کرد، ما نمی توانیم انتظار روشن شدن مسئله را داشته باشیم.”

اتهامات وارده به استاندارد چارترد، نه تنها می تواند پایانی برای موفقیت های پرسابقه این بانک باشد، بلکه لغو احتمالی پروانه بانک در نیویورک، به نقش آن به عنوان یک فعال بین المللی در عرصه خدمات مالی و بانکی پایان خواهد داد.

مروین کینگ رئیس بانک مرکزی بریتانیا روز چهارشنبه از عملکرد اداره نظارت بر فعالیت های بانکی در نیویورک انتقاد کرد و گفت در حالی که تحقیقات هنوز ادامه دارد، نباید این مسئله در عرصه عمومی مطرح می شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.