خبر فوری
This content is not available in your region

داستان مدال های طلا که به میراث خانوادگی بدل شد

داستان مدال های طلا که به میراث خانوادگی بدل شد
اندازه متن Aa Aa

نیک هانگرفورد، یکی از شهروندان بریتانیا است که پدر پدربزرگش در مسابقات رشته هاکی در المپیک سال ۱۹۰۸ لندن و عمویش نیز در المپیک سال ۱۹۶۰ میلادی موفق به دریافت مدال طلا شدند و اکنون این مدال‌ها به عنوان میراث خانوادگی نزد وی نگهداری می‌شود.

خبرنگار یورونیوز با وی درباره داستان این مدال‌ها گفتگو کرده است.

آقای هانگرفورد گفت: «نخستین بار خانواده ما در سال ۱۹۰۸ در المپیک شرکت کرد. پرسی ریس، پدر پدربزرگ من عضو تیم هاکی بریتانیا بود که مدال طلا را در المپیک لندن تصاحب کرد. روشن است که این امری ویژه است چرا که دوباره برای المپیک به لندن بازگشته‌ایم اگرچه پیش از این شرایط زمانی کمی فرق می‌کرد. بریتانیا بر یک چهارم ورزشکاران پیروز شده بود. این همچنان یک پیروزی چشمگیر است و بسیار به آن مفتخریم.»

وی در ادامه افزود: «این مدال بسیار ویژه است چراکه دومین بار بود که مدال‌های طلا اعطا می‌شد. روی این مدال ما می‌توانیم نقش دو زن را ببینیم که به یک مردی حلقه گل اعطا می‌کنند. این نقشی است که هرکول تصمیم گرفته است تا تصویر خوبی باشد از نمایش مسابقه دو میدانی که الهه زئوس به آن افتخار می کند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.