خبر فوری
This content is not available in your region

موفقیت ورزشکاران بریتانیایی موجب افزایش فروش دوچرخه شد

نظرها
موفقیت ورزشکاران بریتانیایی موجب افزایش فروش دوچرخه شد
اندازه متن Aa Aa

درخشش تیم دوچرخه سواری بریتانیایی در بازی‌های المپیک لندن با ۷ مدال طلا، قهرمانی برادلی ویگینز در توردوفرانس فرانسه و البته بوریس جانسون، شهردار لندن که همیشه حامی دوچرخه سواران بوده موجب افزایش فروش دوچرخه در این کشور شده است.

شهردار لندن که ۲ سال پیش دوچرخه‌های اجاره‌ای شهری را که حالا به نام خود او به «بوریس بایکس» معروف شده رواج داد، در واکنش به این خبر گفت:

«اگر در این روز‌ها دوچرخه سواری نکنید حماقت کرده‌اید. من صبح با دوچرخه سرکار رفتم و الان هم این کتم بسیار خوش بو است! باورکنید که بهترین راه برای گردش در شهر لندن استفاده از دوچرخه است.»

یک جوان مقیم لندن با تاکید بر اینکه هر روز از این دوچرخه‌ها استفاده می‌کند گفت: «موفقیت تیم دوچرخه سواری در تشویق مردم به ورزش کردن موثر خواهد بود.»

یک گردشگر ایتالیایی نیز می‌گوید: «استفاده از این دوچرخه‌ها و گردش در شهر خیلی مطبوع و لذت بخش است.»

شرکت‌های سازنده دوچرخه در بریتانیا از افزایش چشمگیر فروش دوچرخه کودکان خبر می‌دهند. ظاهرا نسلی دیگری از قهرمانان نیز در حال شکل گیری است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.