خبر فوری
This content is not available in your region

مردی از بنغازی در راس امور لیبی

مردی از بنغازی در راس امور لیبی
اندازه متن Aa Aa

کنگره ملی لیبی، محمد یوسف المقریف را به ریاست خود انتخاب کرد. آقای المقریف که از او بعنوان یک اسلامگرای میانه رو یاد می شود، مدتها در آمریکا و در حالت تبعید، رهبری جمع کثیری از مخالفان معمرقذافی را برعهده داشته است.

این نامزد حزب جبهه ملی که با 113 رای در مقابل 83 رای علی زیدان نماینده لیبرالها، به ریاست کنگره انتخاب شده باید ظرف یکماه آینده نخست وزیر لیبی را مشخص کند.

محمد علی عبدالله یکی از نمایندگان کنگره ملی لیبی در واکنش به این انتخاب گفت:“مرحله بعدی خیلی حساس است و با مشکلات و چالشهای زیادی همراه خواهد بود. البته دکتر محمد المقریف برای رهبری و رد کردن این مرحله به اندازه کافی توانایی دارد و ما امیدواریم که تمام نهادهای دولتی از او در این راه حمایت کنند و انتخاب روسا را به همین شیوه ادامه دهند.”

او که اهل بنغازی، شهری است که پایه های مقاومت دربرابر رژیم معمر قذافی در آن شکل گرفت باید همچنین پیش نویس قانون اساسی جدید لیبی را نیز مدیریت کند و این درحالیست که هنوز هم امنیت کامل در لیبی برقرار نشده است.

در جدید ترین خشونتهای این کشور پس از برگزاری انتخابات پارلمانی، شنبه گذشته انفجار یک بمب در نزدیکی یک پاسگاه پلیس درطرابلس حداقل یک زخمی برجای گذاشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.