خبر فوری

شناسایی ویروس کامپیوتری گاس در خاورمیانه

شناسایی ویروس کامپیوتری گاس در خاورمیانه
اندازه متن Aa Aa

شرکت کاسپراسکای از کشف نوعی ویروس کامپیوتری جدید به نام گاس خبر داد که در خاورمیانه با هدف جاسوسی اطلاعات، داد و ستد‌های مالی، ایمیل‌ها و فعالیت‌های جوامع مجازی اینترنتی تولید شده است.

این ویروس که گفته می‌شود شباهت بسیاری به ویروس شناخته شده استاکس دارد، تاکنون بیش از دو هزار و ۵۰۰ رایانه‌های شخصی را در کشورهای لبنان، اسرائیل و فلسطین آلوده کرده است.
ویتالی کاملوک، سرپرست تیم تحلیلگران این شرکت روسی می‌گوید: « ویروس گاس که در حال حاضر گسترش یافته یک ویروس شناخته شده است. یک کد اولیه عمومی و روشی مشابه برای ارتباط با مرکز کنترل دارد. این ویروس شبیه ویروس‌های دیگر است و نوع ویروس برای ما کاملا شناخته شده است و همانند ویروس استاکس است که قبلا تاسیسات هسته‌ای ایران را هدف قرار داده بود.»
تاکنون اعلام نشده که چه فرد و یا گروهی تولید کننده این ویروس است اما احتمالا یک نهاد مورد حمایت دولت، این ویروس را تولید کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.