خبر فوری

درگیری ها خونین و خشونت بار سوریه و حواشی آن

درگیری ها خونین و خشونت بار سوریه و حواشی آن
اندازه متن Aa Aa

برنامه این هفته چشم انداز به خشونتهای سوریه از نگاه رسانه های اروپایی پرداخته است.

موضوع نبرد سنگین و خونین در حلب این هفته در کانون توجه اخبار و رسانه های جهان بود. ناامنی و خشونتها در سوریه رو به گسترش نهاده و بیمارستانها ظرفیت پذیرش این همه زخمی را ندارند. شبکه فرانسه زبان سوئیس در گزارش خود سری به حلب زده است.

خشونت و شکنجه در هر دو طرف درگیر جنگ دیده می شود. دور از اعتراضات مسالمت آمیز سال گذشته، مخالفان مسلح نیز به روش های خشن و غیرانسانی دست زدند. شبکه دو فرانسه از یک مدرسه که مخالفان مسلح آن را به زندان تبدیل کرده اند گزارشی تهیه کرده است. زندانی که هوادارن بشار اسد هزینه وفادارای و حمایت از رژیم را به سختی در آن می پردازند.

مواد غذایی در حلب کمیاب شده است. صلیب سرخ روز پنجشنبه برای نخستین بار مواد غذایی، کمک های دارویی و تجهیزات پزشکی را روانه حلب، دومین شهر سوریه کرد. در مرزهای سوریه نیاز جدی به خدمات پزشک کاملا محسوس است. فرانسه نیز یک محموله دارو و تجهزیات پزشکی را به اردوگاه پناهندگان در مرز سوریه-اردن فرستاده است. شبکه سه فرانسه در این زمینه گزارشی آماده کرده است.

بنابر گزارش سازمان ملل متحد خشونتهای سوریه به آوراگی بیش از یک و نیم میلیون نفر انجامیده است. بسیاری از آنها به ترکیه رسیده اند. بسیاری نیز به قصد ایتالیا دل به دریا زده اند. با گزارش تلویزیون ایتالیا همراه می شویم.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.