خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

درگیری ها خونین و خشونت بار سوریه و حواشی آن

نظرها
درگیری ها خونین و خشونت بار سوریه و حواشی آن
اندازه متن Aa Aa

برنامه این هفته چشم انداز به خشونتهای سوریه از نگاه رسانه های اروپایی پرداخته است.

موضوع نبرد سنگین و خونین در حلب این هفته در کانون توجه اخبار و رسانه های جهان بود. ناامنی و خشونتها در سوریه رو به گسترش نهاده و بیمارستانها ظرفیت پذیرش این همه زخمی را ندارند. شبکه فرانسه زبان سوئیس در گزارش خود سری به حلب زده است.

خشونت و شکنجه در هر دو طرف درگیر جنگ دیده می شود. دور از اعتراضات مسالمت آمیز سال گذشته، مخالفان مسلح نیز به روش های خشن و غیرانسانی دست زدند. شبکه دو فرانسه از یک مدرسه که مخالفان مسلح آن را به زندان تبدیل کرده اند گزارشی تهیه کرده است. زندانی که هوادارن بشار اسد هزینه وفادارای و حمایت از رژیم را به سختی در آن می پردازند.

مواد غذایی در حلب کمیاب شده است. صلیب سرخ روز پنجشنبه برای نخستین بار مواد غذایی، کمک های دارویی و تجهیزات پزشکی را روانه حلب، دومین شهر سوریه کرد. در مرزهای سوریه نیاز جدی به خدمات پزشک کاملا محسوس است. فرانسه نیز یک محموله دارو و تجهزیات پزشکی را به اردوگاه پناهندگان در مرز سوریه-اردن فرستاده است. شبکه سه فرانسه در این زمینه گزارشی آماده کرده است.

بنابر گزارش سازمان ملل متحد خشونتهای سوریه به آوراگی بیش از یک و نیم میلیون نفر انجامیده است. بسیاری از آنها به ترکیه رسیده اند. بسیاری نیز به قصد ایتالیا دل به دریا زده اند. با گزارش تلویزیون ایتالیا همراه می شویم.